piątek, 22 sierpnia 2014

Browar Księży Młyn rozpoczyna warzenie

Nowe browary restauracyjne rosną jak grzyby po deszczu. Tym razem grzyby rosną w Łodzi (znanej niektórym jako Miasto Łódź). Zlokalizowana w pofabrykanckich wnętrzach Restauracja Gronowalski lub jak kto woli Buddha Pub, uruchamia swój autorski browar restauracyjny (a i podobno rzemieślniczy).

Browar Księży Młyn | Logo


Za warzenie będzie odpowiedzialny Damian Bińkiewicz, piwowar domowy, współpracujący już wcześniej z Browarem Staromiejskim Jan Olbracht z Torunia. Warzelnia produkcji MiniBrowary.pl z Piotrkowa Trybunalskiego, czyli znany już Damianowi sprzęt, na którym pracował w Olbrachcie. Wybicie 5 hekto, pojemność leżaków w sumie 80 hekto.

Browar Księży Młyn | Warzelnia


Pierwsze warzenie odbędzie się 27 sierpnia. Na początek browar zaczyna od restauracyjnego standardu: jasny dolniak, pszenica oraz schwarzbier, ale nie wykluczają bardziej fikuśnych wypustów (czytaj chmielonych po amerykańsku).

Premiera browaru 27 września. Pracujemy w okolicy, więc nie omieszkamy zawitać ;) Żarcie, pomimo czasu oczekiwania, mają świetne (mmmmmm golonka!), mamy nadzieję, że i piwo będzie trzymać poziom.

Browar Księży Młyn | Ogródek


Fejsbunie browaru i restauracji znajdziecie tutaj:
www.facebook.com/browarksiezymlyn
www.facebook.com/BuddhaPub

Oraz kilka obrandowanych słitfoci sprzętu ;)

Browar Księży Młyn | Warzelnia

Browar Księży Młyn | Tanki Fermentory

1 komentarze:

  1. Klimatyczne miejsce. Dobre żeby napić się piwa ze znajomymi. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

 
Blog jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Czy masz skończone 18 lat?

TAK NIE
Oceń blog