wtorek, 1 kwietnia 2014

V.I.P. AIPA z Biedronki - rewolucja w branży

W ten weekend w Łodzi odbyły się Targi Piw Regionalnych. Wydarzenie samo w sobie mało odkrywcze, bo i też na miejscu nie było zbyt wielu ciekawostek oprócz jednej. Tuż przy wejściu do drugiej sali swoje niewielkie stoisko miał zespół Carlsberga obrandowany Biedronką promujący swój nowy produkt VIP AIPA. Postanowiliśmy go przetestować.

Ekstrakt 17,5%, alk. 7,0% obj.
Szacowana cena detaliczna: 2,50-3,00 zł (Biedronka)
W składzie oczywiście chmiele amerykańskie: Cascade i Citra.

Jeżeli chodzi o wygląd i pienistość, to nie odbiegają one zasadniczo od oryginalnego VIPa. Za to w zapachu zdecydowanie przeważają aromaty chmielowe - począwszy od świeżych cytrusów, skończywszy na słodkich kwiatach. Chociaż czuć też delikatnie alkohol (VIP nie byłby VIPem, gdyby moc spadła poniżej 7%). Piana dosyć szybko opada, ale komu to przeszkadza. VIP stworzony jest do picia bezpośrednio z puszki.

W smaku na szczęście nadal wyczuwalny alkohol (zbyt duże zmiany w produkcie wpłynęłyby negatywnie na dotychczasowych konsumentów). Alkohol ten jest jednak dobrze zbalansowany słodem oraz aromatami amerykańskich chmieli. Chociaż jak na mój gust piwko jest trochę za słabe.

Podsumowując, V.I.P. AIPA ma dużą szansę wejść przebojem na rynek rewolucjonizując branżę, bo przy relatywnie niewielkiej cenie mamy mocne piwo wpisujące się w modny nurt chmielenia wszystkiego co popadnie amerykanami. To dodatkowo wsparte sprawnie działającą siecią sprzedaży i rzeszą lojalnych odbiorców może wywrócić do góry nogami gusta polskich piwoszy.

Ocena: 4,5/5

4 komentarze:

 1. Witam.

  Wiadomo mniej więcej kiedy można się tego spodziewać w Biedronce?.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszego kwietnia przyszłego roku ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cholera, a ja już chciałem buty ubierać i zasuwać do Biedronki.. a tu jeszcze trzeba rok czekać... damn :/

  OdpowiedzUsuń
 4. Dostępne wyłącznie w Prima Aprilis, także warto się wcześniej zapisać ;)

  OdpowiedzUsuń

 
Blog jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Czy masz skończone 18 lat?

TAK NIE
Oceń blog