sobota, 9 marca 2013

Lodwar - Browary Łódzkie

Piwo jasne, pasteryzowane, produkowane przez Browary Łódzkie
Ekstrakt 9%, alk. 4,2%
Cena: ok 2,00 zł

Jaco

Postanowiłem wypróbować znów "specjał" z naszych lokalnych browarów (po Porterze, opisanym kilka tygodni temu), które szczerze mówiąc nie cieszą się zbyt dobrą sławą. W Kauflandzie chwyciłem z półki piwo o nazwie Lodwar. Przyznam, że ani nazwa, ani jarmarczny wygląd puszki nie przypadł mi do gustu. No ale i tak nie postawię puszki na półce w roli dekoracji.

Lodwar ma jasny, słomkowy kolor oraz jest zaskakująco mętne. Przypomina trochę jasne piwa niefiltrowane, czy pszeniczne. Piana gęsta, wolno opada, nie znika do zera. W zapachu jest lekko kwaśnawe, czuć chyba trochę drożdże - znów jak w piwach niefiltrowanych. Albo tak ma być (co tu jest akurat fajne), albo trafiłem na jakąś gorszą partię, co też jest możliwe.

Lodwar jest piwem lekkim, może trochę wodnistym. Ale dzięki temu możemy wypić go w większej ilości ;]. W pierwszej chwili wydaje się być trochę kwaśne. Ale już po kilku łykach smak ten znika, a bardziej wyczuwalna zaczyna być przyjemna chmielowa goryczka. Do końca puszki pije się dobrze. Nawet pod koniec nie jest męczące.

Ocena: 3,5/50 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Blog jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Czy masz skończone 18 lat?

TAK NIE
Oceń blog