wtorek, 15 października 2013

Dominicanes Cornelius - piwo bezalkoholowe browaru Sulimar


Piwo jasne bezalkoholowe
Alk. do 0,5%
Cena: ok 3 zł za 0,33 l


Na targach ekologicznej żywności w Łodzi oprócz serów, czekolad i innych mięsiw było też kilka regionalnych browarów, w tym i Sulimar z Piotrkowa Trybunalskiego. Całe swoje stanowisko poświęcili jednemu produktowi - piwu bezalkoholowemu Dominicanes. Według zapewnień przedstawiciela browaru piwo dostępne już jest w Piotrze i Pawle, a niedługo ma znaleźć się na stacjach Orlen, co według mnie jest dobrym pomysłem - pomoże popularyzować piwa bezalkoholowe i może w przyszłości więcej browarów wprowadzi swoje produkty tego typu.

Sam Dominicanes jest piwem dosyć treściwym, co widać i po wyglądzie, i po smaku. Piana jest dosyć gęsta, opada wolno osiadając na ściankach. Barwa lekko pomarańczowa, nie tak jasna jak przy innych bezalkoholowcach.

Zapach intensywny, raczej tylko słodowy. Trochę przywodzi na myśl podpiwek, trochę piwa klasztorne. Podobnie ze smakiem. Dominicanes jest treściwy jak na piwo bezalkoholowe, ale bardzo słodki. W dali czuć lekką goryczkę. Według mnie jest to jedno z lepszych piw bezalkoholowych, ponieważ nie jest tak rozwodnione jak inne. Ale niektórym może przeszkadzać właśnie nadmierna słodycz.

Ocena: 4/5


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Blog jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Czy masz skończone 18 lat?

TAK NIE
Oceń blog