piątek, 22 lutego 2013

Ambrosius Free (bezalkoholowe)Piwo bezalkoholowe, dostępne jedynie w marketach Kaufland
Alkohol: max 0,5%

Cena: ok 1,50 zł


Jaco

Zdarzają się sytuacje, gdy mamy ochotę na piwo, a nie chcemy lub nie możemy pić alkoholu. Wtedy przydają się piwa bezalkoholowe. Niestety wybór tych piw jest niewielki. Najłatwiej dostać Lecha Free. W lepszych sklepach możemy kupić Bavarię lub Skalaka. Ja natomiast niedawno natrafiłem na Ambrosiusa. Jest to marka browarów Van Pur sprzedawana tylko w marketach Kaufland.

Wbrew negatywnej opinii na temat piw bezalkoholowych, lubię mieć zapas kilku puszek Ambrosiusa w lodówce. Ambrosius po nalaniu do szklanki w wyglądzie praktycznie nie odbiega od innych piw jasnych. W zapachu czuć delikatne nutki chmielu i ryżu (piwo go zawiera). Piana jest gęsta, opada szybko, ale nie szybciej niż w piwach z alkoholem.

Ambrosius ma delikatny smak. Czuć w nim lekką goryczkę oraz słodycz i posmak wspomnianego wcześniej ryżu. Jednak piwo nie jest za słodkie. Spokojnie można wypić całą puszkę i sięgnąć po następną bez zemdlenia. Niektórzy mogą twierdzić, że w smaku jest trochę za "cienkie". Może sprawiać wrażenie rozwodnionego. No ale przecież to piwo bezalkoholowe, nie oczekujmy "gęstości" portera. Uważam, że jest to piwo idealne (jak na bezalkoholowe) zarówno do wypicia jednej, dwóch puszek w domu, jak i do wypicia kilku puszek pod rząd w ciepły dzień nad jeziorem.

Ocena: 4/5 0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Blog jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Czy masz skończone 18 lat?

TAK NIE
Oceń blog