poniedziałek, 9 grudnia 2013

Pilsner Urquell - czteropak z kuflem we Fresh MarketachPilsner Urquell
Piwo w stylu pils, dolnej fermentacji, pasteryzowane
Producent: Browar Prazdroj (dystrybucja Kompania Piwowarska)
Ekstrakt 11,8%, Alk. 4,4% obj.
Cena: 4-5 zł

W sobotę wybrałem się do lokalnego Fresh Marketu, bo zabrakło w domu chrzanu <wtf>. Chrzan na szczęście był. Była też promocja na Pilsnera - przy zakupie czteropaku puszek (20 zł) dostawało się fajny pękaty kufelek. Nie wiem, czy to jest jakaś ogólnopolska promocja, czy działanie lokalne. Ale jeżeli ktoś chce taki kufelek, to pewnie powinien się pośpieszyć. Nie mniej jednak, przy okazji kufelka miałem też cztery puszki Pilsnera, więc warto było go opisać.

Pilsner Urquell'a nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest to produkt Kompanii Piwowarskiej warzony w Czechach. Zdecydowanie jest dużo lepszy niż pozostałe koncerniaki, a to ze względu na mocne nachmielenie i goryczkę. Goryczka ta jednak nie jest męcząca - nie zalega, a raczej przyjemnie zachęca do kolejnych łyków. Może rozczarowywać natomiast zapach - kojarzący się jednak z koncerniakami - oraz piana - na początku gęsta, ale też o dużych bąbelkach, które szybko pękają niwelując pianę do zera.

Niestety, za charakter inny niż koncernowe lagery musimy też dodatkowo zapłacić, a przy tym poziomie cen trudno jest konkurować Pilsnerowi z piwami rzemieślniczymi.

Ocena: 3,5/5


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Blog jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Czy masz skończone 18 lat?

TAK NIE
Oceń blog